кактус

Все може бути

Карма спалюється в горнилі усвідомлення

Previous Entry Share Next Entry
(no subject)
кактус
deyatinor
Я нещодавно прочитала одну статтю, де автор казав, що цінності непотрібні і можна будувати взаємодію зі світом на основі інтересів (посилання не дам, не хочу піарати). Ця стаття мене настільки зачепила, що хочу написати відповідь.
Цінності, якщо вони є, дають стабільність. Того, що інтереси - це таке. Зараз я хочу їсти, потім я їсти не хочу, хочу чогось іншого, потім знову хочу їсти. А цінності залишаються з людиною незалежно від того, чи хоче вона їсти.
У стосунках цінності дають передбачуваність і певні правила гри. А незмінні правила гри допомагають планувати, підтримка правил дає довіру. Якщо цього нема, нема й довіри і побудова стосунків стає дуже важкою.

  • 1
Цікава тема, прийшла не погодитись.
Цінності - це щось суспільне. А інтереси - якщо брати термін з психології, а не загальний зміст - це щось особисте. Інтереси - одна ланка в ланцюгу: задатки/схильності/інтереси/здібності/світогляд. Обираючи рано чи пізно себе за мірило життя, відсуваєш на другий план суспільні цінності, зате те твоє, чим ти є, в чому ти гаразд, чим можеш ти бути потрібен іншим - бо в цьому ти злітаєш крилами - ти можеш стати творцем нових цінностей, за якими підуть ті, хто ще не дійшов рубікону.
Щодо стосунків - зараз я впевнена, що я є основною ціллю мого життя. І стосункам, і дітям я зможу набагато більше дати, якщо реалізую свої індивідуальні задатки/схильності/інтереси. Цінності ж - завжди вторичні, вони результат чиїхсь життів, чиєїсь творчості чи героїзму. Можна долучатись до цього вторинного, а можна стати тим, хто творить нову цінність.

У початковій статті якраз йшлося про суспільство. І автор казав, що суспільству цінності не потрібні.

Щодо індивідів: я за реалізацію себе. Але я не всі методи самореалізації приймаю. Наприклад, колись я читала (у книзі послідовниці Кастанеди) як один чоловік вбив свою родину, після чого зміг переїхати у місце, яке йому більш подобалось і там досяг бізнесового успіху. От навіщо вбивати?

Ну, психологічні розлади нікуди ніколи не подінуться.
А які цінності важливі для суспільства? Я от, наприклад, деякі вважаю важливими для об"єднання і спільного руху в один бік. Патріотизм. Якщо почати осмислювати - то в нього є і негативні наслідки, і в якійсь мірі можна привести аргументи, що це поняття втрачає актуальність (з точки зору всесвітньої глобалізації і перемішування народів, і породжуваних цими процесами нових систем цінностей). Але нашій країні патріотизм усіх (або хоча б більшості) зараз є життєво необхідним, і нічого тут осмислювати, просто беру за опорну точку.
Здоровий спосіб життя - теж цінність безумовна.
А от шлюб, чи "традиційні цінності" - для мене дуже умовні. Цінності теж мають еволюціонувати, а не ставати путами для розвитку.

Я згодна з тим, що цінності не мають бути незмінними. Але вважаю, що якісь цінності мають бути. Це можна обговорювати (що є цінність, що зараз важливе і так далі). А людина, з якою я полемізувала у пості, вважає, що цінності в принципі непотрібні. Що мені було неприємно читати (хоча з іншого боку очікувати від більшості росіян поваги до цінностей не треба).

  • 1
?

Log in

No account? Create an account